Našiel som trikolóru

  • Posted on: 20 November 2009
  • By: petiar

"Našel jsem ve sklepě svou trikolóru. Symbol Sametové revoluce, který jsem před 20 lety hrdě nosil do školy. Mladí lidé toho o revoluci nebo životě za komunismu moc neví. Pár slov pro ně.
Čítajte ďalej na latrine.cz

Komentáre

neviem či je vhodné prezentovať takéto jednostranné účelové články - autor zrejme zabudol na druhú stranu mince - teda na to že v tých časoch bola bezplatná zdravotnícka starostlivosť, školstvo, symbolické ceny za dopravu, lieky, (MHD aj lieky za korunu) neexistovalo aby bol niekto bez práce a teda bez pravidelného príjmu a neexistovalo aby niekto nemal kde bývať - žobrákov sme chodili pozerať do Budapešti - hlavne bol prvoradý záujem aby mala každá mladá rodina byt - to že boli zadarmo to už teraz asi nikto neuverí ale opýtajte sa otcov a dedov ... škoda že autor už článok uzavrel - by som mu napísal to isté nech sa trošku spamätá a prečíta si nezávislé hodnotenia príčin a priebehu sametovej revolúcie - bol by ale riadne prekvapený ... držím palce a ahoj !

Je veľmi smutné, že existujú ľudia, ktorí su schopní napísať takýto blábol. Tie fakty nie sú nepravdivé, ale za akú cenu. Za strieľanie do chrbta pri pokuse o útek do slobodnej krajiny? Za stovky "politických" väzňov umučených na smrť alebo odsúdených na trest smrti vo vykonštruovaných procesoch? Za 37 táborov nútených prác zriadených v Čskoslovensku, koncentračné tábory v uránových baniach alebo Akciu K, prostredníctvom ktorej nastala systematická likvidácia cirkvi? Za to ako sa komunisti neštítili pomstiť sa na deťoch previnilcov?

Jediná škoda nežnej revolúcie je fakt, že sa nepodarilo postaviť komunizmus a jeho propagáciu mimo zákon.

Svojim komentárom ukazujete že patríte do skupiny ľudí, pre ktorých je pohodlnejšie keď za nich rozhoduje niekto iný. Buď preto, že nie ste schopní niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia alebo sa nie ste schopní tieto rozhodnutia urobiť.

Šikovní a inteligentní ľudia totiž nepotrebujú pomoc štátu (napríklad) pri hľadaní si práce alebo bývania.

Áno, všetko bolo zadarmo a na dlh, preto to dnes vyzerá tak, ako to tu vyzerá, že splácame 40 ročný dlh komunistov. Komunizmus stroskotal aj preto, že nie je možné, aby bolo všetko zadarmo a nebola daná odpoveď na otázku, kto a kedy to všetko vlastne zaplatí.

Dovolím si dokončiť tvoj komentár, milý Anonym: "... a potom prišli dlhy a nejaký veriteľ ich prišiel vymáhať. A tak nás okradol o to, čo sme si spoločne v družstve nazhromaždili." (Parafrázované z úvodného slova v divadelnej hre "Divotvorný hrnec"). Chápem toto dogmatické videnie sveta.

Nuž, nedá sa akokoľvek polemizovať s tvojim názorom. Pretože proti demagógii založenej na dogmách (zdravotná starostlivosť sestričiek nemá svoju cenu a lieky sa rovnako vyrábajú zadarmo, autobusy MHD jazdia na benzín, ktorý dostávame z Ruska zadarmo a robotníci na stavbách tiež stavajú tie byty za vatikánsku menu) sa diskutovať pomocou argumentov nedá. Na to by bolo treba, aby si videl ďalej ako je vzdialenosť medzi tvojimi ústami a zadkom.

že zareaguješ na môj komentár - dva týždne prešli a kde nič - tu nič ... prajem pekné sviatky !

Na tvoj komentár tu máš rovno tri reakcie, vzdelávaj sa. Ak si publikoval aj nejaký iný tak som ho zmazal pravdepodobne preto, lebo obsahoval podobné polopravdy ako ten prvý. Z tvojho posledného komentára som zase zmazal tú časť kde hlúpo narážaš na môj vek.

Už na túto stránku nechoď, prosím ťa. Nechcem tu ľudí, ktorí sú schopní zastať sa vrahov.

poslednou vetou - robíš to isté čo komunisti - mažeš komentáre čo ti nepasujú a škatuľkuješ si ľudí (velice nedemokratické) - nech sa ti darí ...

Tak tento jeden komentár som ti uverejnil, pretože:

1. toto je môj web, môj priestor, ja si tu môžem robiť čo chcem. nie je to tvoje, nie je to spoločné, štátne - je to moje. predstav si že je to niečo ako môj byt a ty si bol u mňa na návšteve a hlásal si takéto bludy. tak som ťa poprosil aby si odišiel.

2. ľudí škatuľkujem, pretože mám veľmi málo času aby som ho strácal s tými, ktorí mi nič nedajú. a áno, som arogantný a povýšenecký a nehanbím sa za to.

3. ďakujem že si svojim komentárom naznačil, že to s tými komunistami vlastne bolo celkom v poriadku. dobrý začiatok, pokračuj! ;-)

Na záver tejto diskusie dva fakty:

Celkový počet obetí holokaustu sa odhaduje na 12 až 16 miliónov. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Holokaust)

Celkový počet obetí socialistických štátov je viac ako 90 miliónov. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Čierna_kniha_komunizmu)