XStandard a Mac OS X 10.6 (Snow Leopard)

  • Posted on: 6 January 2010
  • By: petiar

XStandard je vynikajúci WYSIWYG editor pre web, podľa mojich skúseností lepší ako TinyMCE alebo (F)CKEditor. Akurát nie je, na rozdiel od tých dvoch, zdarma, teda aspoň nie vo svojej celej kráse. Ale mne na blogu stačí aj jeho Lite verzia a tak ju používam.

Vlastne používal som až kým mi jedného dňa záhadne prestal fungovať. "To bude asi tou novou grafickou témou", povedal som si a vzhľadom na to že nejaké to jednoduché formátovanie článku nie je problém aj napísať priamo pomocou HTML, kašľal som na to.

Dnes ale (teda to už bolo včera), ako ste si iste všimli a zhíkli, som grafickú tému zmenil a riekol som si že by hádam nebolo na škodu skúsiť, či mi už XStandard nezačne fungovať.

Nezačal.

Pátral som na webe, pátral až som vypátral tento článok (v angličtine). Komu sa tam nechce klikať alebo nevie po anglicky, tu je krátke zhrnutie a výsledok testovania uvedného riešenia:

Safari treba spustiť v 32 bitovom móde. Choďte do adresára Applications, nájdite ikonku Safari, označte a stlačte jablko+I (alebo pravý klik a následne klik na Get Info) a v okne, ktoré sa vám otvorí, zaškrtnite Open in 32-bit mode.

Otvorte stránku s editorom XStandard, napíšte text, označte nejaké slovo a skúste kliknutím na ikonku retiazky vytvoriť hypertextový odkaz.

Tresk!!! Safari dole.

Stiahnite, nainštalujte a spustite Firefox. Otvorte stránku s editorom XStandard, napíšte text, označte nejaké slovo a skúste kliknutím na ikonku retiazky vytvoriť hypertextový odkaz.

Tresk!!! Firefox dole.

No a aby som vás toľko nenapínal, tak Chrome XStandard ani nezobrazí.

Ono to nakoniec s TinyMCE a (F)CKEditorom nebude až také zlé, pravda? :-)

Komentáre

Mám naprosto stejný problém. Jakýkoli prohlížeč a padá a padá. Nejhorší je, že já to potřebuju k práci, což mě nutí občas používat klasické PC. :-/

Ahojte,

to znamena ze sa nikomu este nepodarilo v poslednej verzii Xstandardu to rozbehat na MAC-u? Lebo chcel by som si kupit macbook, ale bez Xstandardu som strateny, lebo ho mame pouzity v tolkych projektoch a pre tolkych klientov na ich weboch, ze bez toho si nemozem dovoli byt. ....

Neviem, či nikomu, možno to nejako ide. Ale pre mňa to nebola priorita tak som tomu venoval len málo času, ako vidieť z článku.

Pridať nový komentár