Internet Explorer 8 má nelogické obmedzenie pre počet CSS súborov na jednu stránku

  • Posted on: 28 October 2009
  • By: petiar

Tento článok sa týka hlavne užívateľov redakčného systému Drupal, ale pravdepodobne aj mnohých iných, ku ktorým je možné doinštalovať rôzne ďalšie komponenty a pridávať tak ďalšie a ďalšie funkcie. Pri testovaní jedného z webov pre môjho klienta som narazil na takýto problém: Hoci je vo všetkých prehliadačoch web zobrazený v poriadku, v Internet Exploreri 8 sú niektoré stránky úplne rozhádzané.

Hoci som si úplne zo všetkého najprv povedal "Ach, nešťastný Internet Explorer..." (ale omnoho vulgárnejším spôsobom, samozrejme) nešlo mi to do hlavy. Jeho ôsma verzia už predsa spĺňa CSS štandardy na slušnej úrovni, tak, ako aj ostatné prehliadače, ktoré web zobrazovali správne.

Postupným testovaním a skúmamním rozdielov medzi správne a nesprávne zobrazenými stránkami som prišiel na to, že niektorým CSS elementom úplne chýbajú ich definície. A odtiaľ bol už len krôčik k tomu aby som zistil že sa jedná o súbory, ktorých poradie v dlhom zozname <link> tagov bolo vyššie ako 31.

Internet Explorer 8 nevie nalinkovať viac ako 31 CSS súborov.

V prípade, že máte tento problém s redakčným systémom Drupal, riešenie je jednoduché. Choďte do admin/settings/performance a zapnite optimalizáciu CSS súborov. Ich počet potom rapídne klesne.

Microsoft sa týmto problémom vôbec netají, ba čo viac, je to úplne normálna vlastnosť. Ale odkiaľ, doparoma, to číslo 31?

Komentáre

Predsa 2^5-1. :-)

Hm, a čo tak 5^2+6? :-)

najskor to bude 6^2-5...

este mozes pouzit modul style stripper, ktorym mozes vypnut css subory modulov

som sa asi hodinu trapil s tym, ze preco to nejde v exploreri, ale na toto som neprisiel. Som si myslel, ze je nieco zle z modulom.

Velka vdaka.

Pridať nový komentár