Ako na Facebooku zrušiť neobľúbený blok s odporúčaniami (suggestions)

  • Posted on: 28 October 2009
  • By: petiar

Pred pár dňami na na obľúbenej sociálnej sieti Facebook udiali isté zmeny. Hoci ho 99% užívateľov chápe len ako ohromný zdroj kvízov a hier a ani len netuší aké možnosti by im mohol poskytnúť keby obetovali jeden diel ktoréhokoľvek stupídneho slovenského seriálu a prečítali si návod na použitie, okamžite sa zdvihla vlna kritiky. To sa na Facebook-u prejavuje tak, že vznikajú bezvýznamné skupiny s názvami ako "Keď sa do tejto skupiny prihlási stotisíc ľudí tak sa vráti starý Facebook". Najväčšiu zábavu na tom musia mať samotní jeho programátori - byť v tom tíme, váľam sa po zemi v kŕčoch smiechu. A aj lešenárska trubka má rozhodne väčší zmysel pre humor ako ten, ktorý miesto slova Facebook používa označenie FuckBook. Ohromne vtipné. No, tak plebs sme pourážali dostatočne a teraz sa poďme my ostatní pozrieť na to o čom je vlastne tento článok.

Vpravo hore na Facebooku bol odjakživa blok s odporúčaniami. Väčšinou sa v ňom zjavovali tipy na kamarátov mojich kamarátov a neraz som sa tak dostal k starým známym, čo bola vec celkom užitočná. Po posledných zmenách sa v ňom však začali objavovať aj tipy na to komu mám napísať na nástenku alebo komu mám odporučiť aby si pradal fotku. Pokiaľ to predtým bolo otravné v medzaich znesiteľnosti, teraz je to už len otravné. Po letmom pohľade do zdrojového kódu som zistil, že v prípad že sa mi podarí aplikovať na webe facebook.com vlastné CSS, nemal by byť problém tento blok úplne odstrániť.

Riešenie všeobecné teda znie: zistite ako vo Vašom prehliadači použiť vlastné CSS a napíšte doň toto:

/* facebook suggestions removal */

#pagelet_pymkbox {
display:none;
}

Ja používam Safari na Mac OS X a plugin SafariStand. Vlastné CSS si uložte najlepšie do adresára HOME/Library/Safari/Stand/UserStyleSheets, pomenujte ho napríklad facebook.css. V menu Stand zapnite Site alteration, a v SafariStand settings pridajte stránku www.facebook.com a pre Alter: User StyleSheet Location zvoľte onen facebook.css súbor.

Alebo si pozrite tento screencast. ;-)

Komentáre

este keby som tak vedel, co to je css a ako sa k nemu dopracovat vo Firefoxe... :)

Bohužiaľ, tento návod potom nie je pre teba. Skúsim možno nejaký priamočiarejší postup ak bude času. :-)

Super. Vies poradit aj ako s zbavim toho bloku "sponsored". Ja sa zase tam moc v tom kode neorientujem. Diky

Veľmi podobne:


#pagelet_adbox {
display:none;
}

Pridať nový komentár